אתם יודעים איך אתם מגיעים לחתונה שלכם, סביר להניח. בין אם אתם משתמשים ברכב הפרטי שלכם, שוכרים לימוזינה מפוארת או נעזרים בחבר קרוב, יש לכם את הדרך הבטוחה להגיע לאולם האירועים. הבעיה מתחילה באורחים שלכם, בעיקר באלה שמגיעים מרחוק או בצעירים שאין להם כלי רכב צמוד. איך בכל זאת תוכלו לעזור להם להגיע, וגם להקל על החברים הטובים שירצו לשתות אלכוהול בלי לסכן את עצמם ולנהוג לאחר מכן?

הסעות לחתונה

אחת הדרכים היעילות ביותר להתמודד עם האתגר הזה היא להזמין חברת הסעות. אין זה משנה איפה אתם מתחתנים והאם הזמנתם את האורחים לאולמות מובילים כמו גן ורדים, עדן על המים או גן הפקאן, בכל אחד מהמקומות האלה תוכלו לשמור מקום חניה מיוחד לאוטובוס (או לאוטובוסים). כך יוכלו להגיע גם החברים שאינם בעלי רכב, הצעירים שרוצים לשתות ולא לנהוג, וגם הדודה שמעדיפה להימנע מנהיגה בשעות הערב. אגב, אם אתם מזמינים את כל המושב לאירוע הגדול, זו בהחלט דרך מעולה להקל עליהם את המסע.

בחירת לוקיישן נוח

דרך נוספת היא להימנע לחלוטין מכאבי הראש – ולהזמין מקום באולם קרוב יותר. יש לכך יתרונות כמובן, אבל אם חשוב לכם להינשא במקום מסוים שהוא מעט יותר רחוק, תצטרכו להחליט אם אתם מוכנים להתפשר. סביר להניח שכל החלטה בתהליך התכנון מדויקת ומתאימה לחלומות שהיו לכם עוד לפני שהכרתם את בן או בת הזוג, וכפי שהכלה יודעת בדיוק איפה תעצב את השמלה – אצל הילה גאון או טלי הנדל לדוגמה, כך גם לאולם או לגן האירועים חשיבות רבה. אז תישארו נאמנים לעצמכם, אבל אם אתם ורוב החברים ובני המשפחה גרים בבאר שבע, שקלו לוותר על החלום להינשא ברמת הגולן, או לחלופין, בקשו מכולם להישאר לישון בצימר או בבית מלון באזור.

פתרונות לינה

גם אם אתם לא מתחתנים בלוקיישן רחוק, עדיין קיים הסיכוי שבין האורחים יש כמה מבקרים שמגיעים במיוחד. דודה שמגיעה מחיפה וחבר ללימודים שגר בבאר שבע, גם הם רוצים לחגוג איתכם. אם אתם לא יכולים להוציא הסעה מיוחדת עבורם, נסו למצוא פתרונות לינה. למשל, אם אתם מתכוונים להעביר את הלילה בבית מלון, דירתכם פנויה לכמה אורחים רחוקים. לחלופין, בית המלון שבו אתם מתארחים עשוי להציע מחיר מיוחד להשכרת מספר חדרים. זה יעלה לכם קצת יותר, אבל כדי שסבתא תגיע מחיפה ותחגוג יחד איתכם, נדמה שההשקעה שווה.