ככל שהזמן חולף נדמה שאתגר החניה נעשה גדול יותר. בערים הגדולות נעלמים שטחי החניה ואלה שנותרים הופכים לפריט נדיר וחשוב במיוחד. במאה ה-21 יש לא מעט דרכים טובות להתגבר על זה, בעיקר באמצעות כלי רכב שישיגו עוד כמה מטרות כמו חיסכון כלכלי או פתרונות ידידותיים לסביבה. אם התייאשתם מהחיפושים קבלו כמה רעיונות לא רעים בכלל.

כלי רכב דו גלגליים

היום כבר לא צריך להציג אותם – את כלי הרכב שנוסעים על שני גלגלים בלבד. אופנועים וקטנועים מככבים בעיקר בקרב תושבי הערים הגדולות, שהם לרוב גם צעירים ורווקים שלא זקוקים לרכב גדול ומגושם כדי להגיע למשרד. באזורים שבהם מצוקת החניה חמורה במיוחד, כדוגמת אזורים שבהם מתנהלים פרויקטים של פינוי בינוי (שלרוב יוצרים מצוקת חניה, לפחות זמנית), כלי הרכב הללו קריטיים. אם אתם גרים באזור שבו פועלים גופים המנהלים או מבצעים פרויקטים כאלה, כמו קבוצת הילה, שקלו לקנות אופניים חשמליים או רכב דו-גלגלי אחר. כך תחסכו זמן יקר על חיפושי חניה, תצמצמו באופן דרמטי את עלויות הדלק, ותגיעו לעבודה או ללימודים בלי פקקים.

תחבורה ציבורית

במקומות צפופים וסואנים (כמו תל אביב או רמת גן) פועלים היום נתיבים המיועדים לתחבורה ציבורית בלבד. היתרון שלהם הוא שהם פשוט יותר מהירים. אם אתם גרים בעיר הגדולה ועובדים במרחק של קו אוטובוס אחד, אפשר ואף רצוי לשקול את החלופה הזו. לפני שאתם שוללים על הסף, ולמרות שיש יתרונות מפנקים לרכב הפרטי, חשבו על היתרונות הרבים. ראשית, עלויות הנסיעה יצנחו פלאים בהיעדר הצורך למלא דלק לעיתים תכופות מדי, וגם חיפושי החניה ייעלמו כלא היו. חוץ מזה, אם תיזכרו במשפט המפורסם של רוס מ"חברים" כשנסע לבקר את חברתו בקצה המדינה ובילה שעות ברכבת: "קיבלתי את מתנת הזמן" (I was give the gift of time). פתאום יהיו לכם עוד כמה דקות לנמנם, לקרוא ספר, להתעדכן בחדשות או להתכונן לפגישה שאמורה להתחיל ממש עוד מעט.

חניות להשכרה

אם אתם מתעקשים בכל זאת על הרכב הפרטי, בדקו את האפשרות לשכור שטח חניה, שיהיה רק שלכם. היתרון ברור: לא תצטרכו לחפש חניה יותר. לפחות ליד הבית. חניונים רבים מציעים מנוי חודשי, וגם בעלי דירות שיש להם חניה פרטית אבל אין להם רכב ישמחו להרוויח כמה שקלים מהצד. הפתרונות קיימים, אתם רק צריכים למצוא אותם.