גם הנהגים הזהירים ביותר עשויים להתמודד עם עבירות תנועה שונות, וכמובן עם העונשים הנלווים אליהם. ברגע של חוסר תשומת לב אתם מפספסים את ההתראה של האפליקציה וחונים ללא תשלום, או נתפסים על ידי שוטר שזיהה אתכם נוהגים קצת מעל המהירות המותרות. מתי אפשר לקבל המתקה בעונש, ומתי הסיפור מורכב הרבה יותר?

נהיגה תחת אלכוהול – שלילה מידית

כולנו אוהבים לבלות, ואין ספק שכוס יין יכולה לשדרג את הבילוי שלנו, אבל הבעיה מתחילה כשאנחנו שותים קצת יותר מדי ובטוחים שאנחנו כשירים לנהוג. החוק מגדיר באופן ברור מה הכמות המותרת, והיא תלויה במשקל הגוף שלנו לרוב, אבל אם שתיתם יותר מכוס יין (או בירה) אחת עדיף שתזמינו מונית או תמנו נהג תורן. נהיגה תחת שכרות עשויה להוביל לשלילה מידית ולקנס גבוה מאוד, וזאת בהנחה שנתפסתם נוהגים בשכרות אבל ניצלתם מתאונת דרכים שתיגרם עקב מצב השכרות. באופן טבעי גובה הקנס תלוי בסוג העבירה, ואם אתם לא רוצים לקבל קנסות גבוהים במיוחד ולהגיע למצב של מחיקת חובות כי צברתם לא מעט כאלה, סעו בזהירות והימנעו ממצבים כמו נהיגה בשכרות או במהירות מופרזת. המחיר לא שווה את הדקות הבודדות שתחסכו בדרך הביתה.

עורך דין תעבורה – מי הוא?

במקרים שונים ייתכן שעורך דין תעבורה יעזור לכם להקל על העונש. אם קיבלתם דו"ח חניה כי חניתם שלא כחוק, אולי עדיף שתוותרו עליו (עורך הדין יעלה יותר מהדוח). מצד שני, אם נתפסתם נוהגים בשלילה, תחת השפעת אלכוהול או במהירות מופרזת, עורך דין תעבורה יכול להציל אתכם מקנס משמעותי, שלילה ממושכת או אפילו (בתלות בעבירה) – מאסר. כמובן שהכל תלוי בסוג העבירה וביכולת שלו להמתיק את הגלולה המרה. למשל, מהירות מופרזת היא עבירה חמורה שאת העונש בגינה ניתן להמתיק אם עורך הדין יזהה מכשיר לא מכויל או הליך שבוצע באופן לא תקין. באופן דומה גם תוצאה גבולית במכשיר הנשיפה שזיהה שאתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול היא תוצאה שיוכל להטיל בה ספק. בנוסף, אם אתם זקוקים לרישיון הנהיגה (ולרכב) כדי להגיע לעבודה או אם העבודה שלכם תלויה במכונית ובלעדיה אין לכם פרנסה, ייתכן שניתן יהיה להקל עליכם מעט. אם אתם מתמודדים עם מצבים מהסוג הזה, בהחלט רצוי לפנות לסיוע משפטי. זו אולי הדרך היחידה שעומדת לרשותכם.