מדי כמה שנים מתעורר בנו הצורך לחדש ולרענן, והמכונית שלנו היא ללא ספק הקורבן הראשון שמועלה על מזבח החידוש. אלא שלצד הרצון להחליף את המכונית שלנו בדגם אחר עולות גם כמה תהיות ובעיקר – האם כדאי לנו לרכוש מכונית חדשה עם ריח ניילונים וקילומטרז' אפסי, או שמא מכונית משומשת (אבל שמורה היטב) תהיה עדיפה יותר. יש כמובן סיבות לכאן ולכאן, ולפני שתבחרו בין שתי האפשרויות כדאי שתכירו את היתרונות ואת החסרונות של כל אחת מהן.

 

רכב חדש

למכונית חדשה שיצאה זה עתה מהמפעל יש לא מעט יתרונות חשובים. אחד הבולטים שבהם הוא זה אשר יבטיח לכם שקט נפשי לאורך זמן – מכונית חדשה בדרך כלל מורכבת גם מרכיבים חדשים ואיכותיים, שעדיין לא הספיקו להתבלות ולהתיישן כפי שבוודאי קורה במכוניות שמבלות על הכביש כמה שנים טובות. המשמעות היא שמכונית חדשה צפויה לבקר במסמך בתדירות נמוכה הרבה יותר, אם בכלל. על הרכיבים הללו תיהנו גם מאחריות יצרן, מה שיבטיח לכם שקט מוחלט לפחות למשך תקופת האחריות, וזהו חיסכון משמעותי בעלויות החודשיות ובהוצאות מוסך, שהן לרוב הוצאות שקשה לצפות מראה. היתרונות הללו מתווספים גם להנאה הרבה שנלווית למכונית חדשה שאיש עוד לא הספיק לשרוט או ללכלך, וזו שאיש עוד לא מילא בריח סיגריות או אוכל שנשכח והעלה ריחות רעים. עם זאת כדאי לקחת בחשבון שמכונית חדשה מאבדת מערכה בקצב מהיר יותר מאשר מכונית משומשת, כך שמדי שנה אתם עשויים לאבד כ-15,000 שקלים.

 

מכונית משומשת

באופן כללי נראה שאפשר לומר בפשטות כי יתרונותיה של המכונית המשומשת הם חסרונותיה של המכונית החדשה – ולהיפך. מכונית משומשת מאבדת מערכה בקצב מתון בהשוואה למכונית החדשה, כך שמדי שנה תאבדו פחות מ-10,000 שקלים. עם זאת, היתרון הזה, לצד מחירה המוזל של המכונית במעמד רכישתה, נתפסים בעיני רבים ליתרונות שאינם מספקים בהשוואה לחסרונות. בהיבט הכלכלי, מכונית משומשת מועדת לפורענות קצת יותר ועשויה לבקר במוסך לעיתים קרובות יותר מאשר מכונית חדשה שהגיעה אליכם מהמפעל עם קילומטרז' מאופס. החלפת מצבר, טיפול בחלקי החילוף, שדרוג רכיבים אחרים ותיקוני פח – כל אלה עשויים לעלות לא מעט, כך שבמכלול השיקולים שלכם מומלץ שתחליטו האם תהיו מוכנים להתמודד עם הטיפולים האפשריים, עם המחיר, וגם עם הזמן שיידרש לכם לביקורים במוסך בכל פעם שיידרש.