בביקור הבא שלכם בארה"ב אתם בוודאי רוצים לשכור רכב, או שמא אתם מתכוונים לנסוע לחופשה ארוכה שבמהלכה גם תעבדו (באופן חוקי לחלוטין, כמובן). באופן כללי ההבדלים בין כללי הנהיגה בישראל לארה"ב אינם דרמטיים, אבל ההבדלים שכן קיימים הם בהחלט משמעותיים וכדאי להכיר אותם. לא רק שהם ימנעו אי נעימויות, הם בעיקר ימנעו תאונות קלות וחמורות כאחד. מוכנים?

פניות ימינה או שמאלה

בין אם אתם משוטטים בין בתים בחיפוש אחר נדל"ן בארה"ב לצורך השקעה, ובין אם אתם בסך הכל תיירים שרוצים להספיק לראות כמה שיותר, אחד הכללים החשובים באמת הוא זה שמתייחס לפניות שמאלה וימינה. אם אתם מחכים כמו ילדים טובים ברמזור וסופסוף קיבלתם אור ירוק לפנות שמאלה עצרו לרגע לפני שאתם לוחצים על הגז. זאת משום שגם לרכבים שמגיעים מהצד השני יש ירוק, וחלקם נוסעים ישר. כלומר, אם תפנו שמאלה אתם עשויים להיקלע לתאונה והיא תהיה באשמתכם. זה נשמע קצת משונה, ובארץ זה כמובן לא קורה, אבל זה החוק בארה"ב. מצד שני, הפנייה ימינה מותרת במקרים רבים גם כשהרמזור אדום. זה לא אומר שמותר לכם להתפרץ לצומת, חלילה. זה אומר שאם הדרך פנויה אתם רשאים לפנות. רק ימינה, אל תנסו לנצל את הכלל כדי לעשות ככל העולה על רוחכם. זה מסוכן וגם לא חוקי.

עקיפות ותמרור עצור

מכירים את האוטובוס הצהוב שמסיע את התלמידים לבתי הספר? אנחנו רואים אותו המון בסרטים ובסדרות האמריקאיות, וכשאנחנו מגיעים לארה"ב אנחנו יודעים לזהות אותו מצוין. נהדר, עכשיו כדאי שתדעו גם שאסור לכם לעקוף אותו. אם האורות האדומים מהבהבים זה סימן שברגעים אלה עולים או יורדים תלמידים, ומיותר לציין עד כמה העקיפה מסוכנת בשלב הזה. חוץ מזה כדאי שתיפרדו לשלום מתמרור "האט", זה שבארץ נחשב כמי שנותן לכם זכות קדימה בצומת כשלאחרים יש "עצור". בארה"ב לכולם יש "עצור" ומי שמקבל את זכות הקדימה הוא מי שהגיע ראשון לצומת.

כבישי אגרה

כבישי אגרה קיימים גם בישראל, אבל השיטה שם קצת שונה מזו שאתם מכירים. אם בארץ אנחנו מקבלים את החשבונית בדואר, בארה"ב אנחנו משלמים במזומן. בכבישי אגרה נמצאות עמדות מיוחדות שבהן תצטרכו לעצור ולשלם כדי להמשיך בנסיעה. לא תוכלו להמשיך במסלול שלכם בדרך אחרת. האופציה הנוספת שכן קיימת לרשותכם היא רכישת מנוי EZpass והיא משתלמת אם אתם נשארים לביקור ארוך במיוחד ומתכוונים לנסוע בכבישים הללו באופן קבוע לעבודה ובחזרה.