ההחלטה לקנות רכב חדש כבר מאחוריכם, וזה בהחלט מבורך. עם זאת, רגע לפני שאתם בוחרים מכונים, משלמים עליה לא מעט ויוצאים לחנוך אותה ברחובות העיר, עצרו ובדקו אם אתם יודעים מה בעצם נכון לכם. לא רק הצבע או המחיר קובעים, אלא עוד כמה פרטים קטנים שיעשו הבדל מאוד גדול בסופו של דבר, וכדי לעזור לכם לקבל החלטה מצוינת, הנה כמה נקודות למחשבה.

רכב קטן או גדול?

התחילו בהגדרת הצרכים שלכם, וזכרו שהצרכים הללו עשויים להשתנות. למשל, אם אתם רווקים הוללים שגרים כיום בעיר הגדולה, כנראה שעדיף לכם לבחור רכב קטן שיאפשר לכם לחנות בקלות רבה יותר. מצד שני, אם אתם מקימים בימים אלה משפחה והילד הראשון בדרך (גם אם אתם רק בשלב האימונים המהנה) תצטרכו כבר עכשיו מכונית מרווחת ובטוחה יותר. הבעיה מתחילה כשאנחנו במצב ביניים, למשל כאשר קשר חדש מתחיל להתפתח, ואולי אפילו בכיוון חיובי, כך שמכונית קטנה היום עשויה שלא להספיק בהמשך. תכנון נכון, הגדרה ברורה של צרכים וגם נכונות לבצע שינויים ולהחליף מכונית בהמשך יעזרו לכם מאוד כבר עכשיו. זכרו שלא מדובר כאן ברכישת תיקים לנשים שהיא בחירה קצת יותר קלה. אתם לא יכולים להחזיק כמה מכוניות במקביל, לכן חשוב להיערך מראש.

בטיחות ועלויות תחזוקה

נושא נוסף שכדאי לקחת בחשבון קשור לעלויות הנלוות, אלו שיהפכו גם מכונית שנמכרת בזול ליקרה להפליא. בתור התחלה, בדקו את הפרטים הטכניים, לרבות צריכת הדלק של המכונית, כדי שתוכלו להעריך מה תהיה עלות הדלק החודשית שלכם. בנוסף, אל תשכחו לטפל בסוגיות הקשורות לביטוח ולבטיחות. רכישת ביטוח מתאים תעלה כסף, וככל שתרצו לאבטח את המכונית עם קודן, אזעקה ושלל פתרונות אחרים תצטרכו להשקיע משאבים נוספים. זוהי נקודה קריטית שרצוי להתמודד איתה כבר עכשיו, בטח אם אתם מתכוונים להשאיר ברכב תיקים או ארנקים לנשים שעשויים להיעלם אם פורץ חצוף יגיע לביקור.

איכות היא לא מילה גסה

בדקו היטב את יצרנית הרכב שלכם, את ההיסטוריה שלה, וגם את חוות הדעת של לקוחות אחרים. זוהי נקודה חשובה ביותר, שכן במקרים רבים אתם עשויים לגלות שפרסומת צבעונית ומרהיבה בטלוויזיה רחוקה מאוד מהמציאות המרה. אתם לא יכולים לעגל פינות, בוודאי בכל הקשור לבחירת המכונית שתלווה אתכם מדי יום לבתי הספר של הילדים, לחוגים ולפגישות. איכות קודמת לכל, ואל תוותרו עליה.