אם פספסתם במקרה את הכתבה שפורסמה ממש לפני כמה ימים, זו שמעדכנת על הקנסות והעונשים שנקבעו לאחרונה בכל הקשור לעבירות תנועה, הגיע הזמן שתתעדכנו. כדי לחסוך מכם את החיפושים הנה כמה נקודות קריטיות שאתם בהחלט צריכים לדעת.

קנס מוגבר על רמזור אדום

אחת מעבירות התנועה החמורות ביותר, שנמצאה כקשורה גם לתאונות דרכים קשות שמסתיימות לעיתים קרובות בפציעות חמורות ואף במוות, היא חציית צומת ברמזור אדום. התיקון שנקבע על ידי ועדת הכלכלה קובע שעבירה מהסוג הזה תחייב את הנהג בקנס בגובה 1,500 שקלים, עלייה של 50% לעומת הסכום הקודם שנקבע. הסיבה העיקרית להחמרה היא הניסיון להתריע נהגים מפני פעולה מסוכנת כל כך, ובצדק. סביר להניח שגם אם אתם מאחרים לאסוף את הילד מהגן, לפגישה במשרד או לתור אצל המנתח לצורך מתיחת פנים – תעדיפו לאחר עוד דקה ולא לשלם עבורה 1,500 שקלים.

רישיון נהיגה שאינו תקף

למרבה הצער ישנם לא מעט נהגים שכלל לא טרחו לחדש את רישיונם וחמור מכך – יש גם מי שנוהג על אף שרשיונו נשלל. הקנס במצבים אלה יעמוד על 750 שקלים, כך שרצוי להימנע מאי נעימויות ולחדש את הרישיון במועד. בנוסף, אם אתם נוהגים במהירות מופרזת אתם עשויים לשלם סכום לא מבוטל של 1,500 שקלים, ואם לא תתנו להולכי רגל את זכות הקדימה המגיעה להם תיפרדו מ-250 שקלים, סכום שעדיף היה שתשקיעו בעצמכם, בארוחה דשנה במסעדה, בטיפול המסת שומן או בבגד חדש.

שומרים על הילדים

תיקון חשוב נוסף נוגע דווקא לילדים, ובעיקר לאלה שממשיכים לצפצף על החוק ורוכבים על אופניים חשמליים גם מתחת לגיל 16. להזכירכם, החוק אוסר על כך באופן גורף, ויש מאחוריו היגיון רב שנועד לשמור על הילדים שלנו, שאינם מכירים את חוקי הכביש ואין סיבה לאפשר להם לרכב בין נהגים פזיזים מבלי שיהיו להם הכלים להגן על עצמם. החוק החדש קובע שילדים מתחת לגיל 16 שייתפסו רוכבים על אופניים חשמליים ייקנסו ב-1,000 שקלים, קנס שכמובן ייגבה בסופו של יום מכם, הורים יקרים. עבירות אחרות הקשורות לרכיבה על אופניים חשמליים התייקרו גם הן, כך שאם עד היום שילמתם 100 שקלים אתם צפויים לשלם פי 2.5 יותר. שמרו על הכיס שלכם, ובעיקר על החיים שלכם ושל הסביבה. פעלו לפי החוקים ואל תמתחו גבולות או תקוו שלא יתפסו אתכם. עם מאות הרוגים מדי שנה כל שנותר הוא להגביר מודעות, ואם הקנסות החדשים יעשו זאת – הרי זה משובח.