ככל שהזמן עובר לא רק החיים שלנו נעשים עמוסים ולחוצים יותר, אלא גם הנהיגה. זה לא מאוד מפתיע, שכן טעויות אנוש הן שעשויות להוביל לתאונות דרכים. נהיגה בטוחה היא קריטית, וכשאנחנו ממהרים לפגישות או מסיטים את העין לרגע מהכביש כדי לבדוק את המייל שהגיע, אנחנו למעשה מסכנים את עצמנו, את הנוסעים שאיתנו ואת הנהגים האחרים בכביש. במקום להטיף עד כמה חשוב לשים לב לכביש, להישאר תמיד עם קשר עין עם מה שקורה סביבנו ולנהוג על פי הכללים – הנה כמה כלים שעוזרים לנו בכל זאת לשמור על הבטיחות.

מערכות להתרעה על מהירות ומרחק

הבעיה העיקרית היא שאנחנו תמיד ממהרים, מה שמוביל לנהיגה במהירות מופרזת מצד אחד, ולקרבה גדולה אל הנהגים שלפנינו מצד שני. במצבים מהסוג הזה קשה לנו לבלום בזמן, ובמקרה של בלימת פתע עולה הסיכון להיקלע לתאונת דרכים. אם אתם ממהרים לחנות הטבעות לפני שתיסגר כדי לקחת את הטבעת שקניתם לבת הזוג (unusual engagement rings) או את המתנה שקניתם לכבוד חג האהבה (rose gold rings), מערכות כמו מוביל-איי עוזרות לכם בזכות ההתרעה על קרבה גדולה מדי לרכב שלפניכם. מערכות מהסוג הזה גם יזהירו אתכם אם הזזתם את העין מכביש לרגע וסטיתם באותה הזדמנות מהנתיב.

אפליקציות שיכולות לעזור

באופן כללי עדיף שלא תגעו בטלפון בזמן הנסיעה, ובכלל רצוי שתחליטו שכשאתם על הכביש מותר לכם להתעלם מטלפונים והודעות, גם אם לקוח ממש לחוץ לדבר איתכם דווקא עכשיו. עם זאת, אפליקציות רבות יכולות לעזור לכם גם לנהוג חכם, בהן ווייז כמובן. היתרון המרכזי שלה הוא שהיא מתריעה בפניכם על נהיגה מעבר למהירות המותרת, ועוד יותר מכך, היא גם מתריעה על סכנות אפשריות בדרך. רכב שתקוע בצדי הכביש, משטרה שאורבת מיד אחרי הפניה או מכמונת מהירות – כל אלה גורמים שממש רצוי לזהות לפני שמתקרבים אליהם.

פשוט לנהוג בטוח

כאמור, הכלים האלה רק עוזרים לכם לשמור על עצמכם כשאתם לא נהגים זהירים מאוד, אבל הם לא תחליף לנהיגה זהירה ובטוחה באמת. אם אתם מוטרדים מהטלפון המתריע על מיילים והודעות ווטסאפ מותר לכם להשתיק אותו. גם הלקוחות וגם החברים יבינו שאתם בוחרים לשמור על עצמכם ועל הסביבה, ומעדיפים להימנע משיחות טלפון. שימו לעצמכם מוזיקה טובה ונצלו את הנסיעה כדי ליהנות מזמן איכות בשקט, בלי רעשי רקע. התמקדו בכביש ותנו לכביש את תשומת הלב לה הוא ראוי.