בואו נודה על האמת. כלי הרכב שלנו הוא אחד הפריטים המרכזיים בחיינו ובלעדיו אנחנו מרגישים קצת אבודים. עם זאת, למכונית יש גם עלויות לא מבוטלות. מעבר למחיר הגבוה של המכונית עצמה אנחנו מוצאים את עצמנו לא פעם משלמים סכומי עתק לחברות הביטוח, למוסך וגם לחברות הדלק השונות. אם נוסיף לכך את הזמן הרב שאנחנו מבלים על הכביש נגלה שהמחיר שאנחנו משלמים גבוה עוד יותר, שלא לדבר על חיפושי החניה בתל אביב. אם גם אתם כבר מתוסכלים, אתם ממש לא חייבים לעבור דירה או לצעוד קילומטרים ארוכים עד המשרד. יש דרך מהירה, פשוטה ובעיקר חסכונית יותר – אופניים חשמליים. המשיכו לקרוא ותגלו בדיוק למה ואיך.

הקץ לחיפושי החניה

חיפושי חניה יכולים להימשך נצח – או לפחות כך זה מרגיש, גם כשאתם בסך הכל מחפשים חנות חיות בתל אביב כדי לקנות אוכל לכלב שמחכה בבית. אופניים חשמליים יחסכו לכם את זמן החניה וגם את הפקקים בדרך לחנות או במסע חזרה מהמשרד. אין ספק שהעיר הגדולה, על שלל יתרונותיה, מאופיינת גם בכך שהיא מקשה על הנהגים מאוד, אבל זה לא אומר שאתם חייבים לבלות זמן רב ויקר ברכב. כל מה שאתם באמת צריכים זה פשוט כלי רכב דו גלגלי, חסכוני ויעיל, שלא יבזבז לכם את הזמן ויאפשר לכם לחנות ממש בפתח החנות, מה שישים קץ לזמנים שבהם מצאתם חניה במרחק ארבעה רחובות (במקרה הטוב) והגעתם אל החנות מיוזעים ועייפים. אז נכון שחניה רחוקה תעזור לכם לשרוף כמה קלוריות, אבל אם ייקח לכם חצי שעה למצוא אותה, כנראה שלא יישאר לכם זמן למסעות רגליים מפרכים.

עלויות מוזלות יותר

מחירי הדלק מאמירים, וכל דקה על הכביש מקצרת את חיי הרכב ומגבירה את הסיכוי שתצטרכו לבקר מוסך מתישהו בקרוב. אופניים חשמליים פותרים את הסוגיה בקלות רבה מאוד – הם לא זקוקים לדלק. טענו את הסוללה מראש וצאו לדרך בקלות ובמהירות, בלי עצירות בתחנת הדלק, בלי לשלם ובלי להתעכב בדרך. העיכובים הללו, העמידה בפקקים והניסיונות הנואשים למצוא דרכים חלופיות (ולרוב ארוכות יותר) כל אלה יובילו בסופו של דבר לעלויות גבוהות יותר, ומזה אתם בוודאי רוצים להימנע. אגב, אם אתם חוששים שמא אורך חיי הסוללה לא יספיק לצרכים שלכם, תוכלו לבדוק זאת מראש ולרכוש אופניים עם סוללה חזקה יותר, שתחזיק מעמד גם למרחקים גדולים יותר, עד 30 קילומטרים, ואפילו יותר.