חלק מהאפליקציות האידאליות לנהגים אתם אולי מכירים, על חלק שמעתם אבל רק מרחוק, ויש גם כאלה שיפתיעו אתכם. כך או כך הרשימה שלפניכם תעזור לכם לוודא שיש לכם את כל מה שאתם צריכים כדי לעבור את הנסיעה הבאה בראש שקט, להגיע ליעד וגם למצוא בו חניה.

ניווט ליעדים – וליעדים סמוכים

אם יש אפליקציה אחת שאין צורך להציג זוהי אפליקציית ווייז, זו שעוזרת לנו לתכנן את הנסיעה ולהגיע ממקום למקום תוך שאנחנו נמנעים מפקקים, מקבלים התרעות על סכנות בדרך וגם מגלים מראש איפה ממתינה לנו ניידת משטרה. עם זאת, יש עוד כמה אפליקציות שיכולות להציע לכם שירות דומה, בהן אפליקציית המפות של גוגל שמציעה גם מסלולי הליכה למי שמגיע ברגל אל מקום היעד. אפליקציות נוספות שיכולות לעזור לכן הן אפליקציות שמכוונות אתכם למקומות עניין אחרים באזור שבו אתם נמצאים או באזור שאליו אתם הולכים, כמו איזי, כך שאם אתם נקלעים במקרה למקום חדש ואין לכם מושג איפה בית הקפה הקרוב ביותר, תוכלו למצוא את התשובה בקלות.

דרך טובה להעביר את הנהיגה

דרך אידאלית להעביר את הזמן במסע לצפון, לאילת או לעוד אירוע משפחתי, היא להקשיב למוזיקה. אם דאגתם להצטייד בדיסקים (או בקלטות, תלוי מה שנת הייצור של הרכב) אתם מסודרים. אם לא, הגיע הזמן שתכירו כמה אפליקציות מוזיקה, כמו זו של עודד קובו (Oded Kobo) ועם היכולת לחבר את הטלפון למערכת הסטריאו של המכונית יהיה לכם פשוט ונוח לבחור את השירים האהובים עליכם ביותר וגם להתאים אותם למטרת הנסיעה ולאורחים שנמצאים לידכם. מאחר ולכולנו יש העדפות ייחודיות ושונות אין ספק שאפליקציות המוזיקה השונות, בהן האפליקציה של O.D. Kobo (עודד קובו) הן פתרון מופלא וגמיש שיחסוך לכם את הצורך להשקיע בעשרות אלבומים, ועדיין יעניק לכם גישה כמעט לכל שיר שתרצו.

חניה ואיתור המכונית

הגעתם אל היעד בבטחה ואחרי שנהניתם ממוזיקה טובה כל הדרך וכעת הגיע הזמן למצוא חניה. אפליקציות שונות, בהן גם ווייז, מאפשרות לכם לאתר מקומות חניה וחניונים הסמוכים לנקודת היעד שלכם. לאחר שתעמדו במטרה ותשיגו חניה חלומית תוכלו לוותר על תו החניה המסורתי ולהשתמש באפליקציות כמו פנגו או סלופארק, ועם אפליקציות ייעודיות אפשר לסמן את מקום החניה שלכם כדי שתדעו לאן להגיע. מדהים איך לא חשבו על זה קודם, דרך אגב, שכן נהגים רבים מעבירים חלק ניכר מזמנם בחיפושי חניה כך שהם שוכחים עד הבוקר איפה הצליחו להשאיר את הרכב בלילה.

נהיגה בטוחה ללא אלכוהול

לבסוף, אפליקציות שונות יעזרו לכם לנהוג הרבה יותר בטוח. אפליקציות מסוימות יקבעו האם כמות האלכוהול בדמכם מותרת על פי חוק ואם אתם יכולים לנהוג או לא, בעוד אחרות יתריעו על מהירות הנהיגה שלכם ועל הפער בינה לבין המהירות המותרת. בהזדמנות זו אפשר להשתמש גם באפליקציות שמסמנות לכם איפה נמצאת כל מצלמת מהירות (או רמזור) במסלול שלכם, מה שיעזור לכם לשלוט בנהיגה ולהימנע מקנסות ומעונשים אחרים. ככל שתשמרו על עצמכם יותר ותיעזרו בשלל היישומים המתקדמים הללו, כך ייטב לכם וגם לנהגים האחרים בכביש. בטיחות בנהיגה היא בהחלט אחת המטרות הגדולות והחשובות ביותר.